Radzimy jak zobaczyć symulator dachowania szybciej - ppoż

symulator zderzeń warszawa

Kto organizuje Safety Day

Organizowanie Dnia Bezpieczeństwa w różnych firmach oraz przedsiębiorstwach jest coraz częściej wykorzystywaną usługą przez pracodawców. Safety Day jest wydarzeniem firmowym, na którym pracownicy są zapoznawani z zasadami BHP, PPOŻ

Radzimy jak zobaczyć symulator dachowania szybciej - ppoż symulator zderzeń warszawa
oraz z możliwymi niebezpiecznymi sytuacjami w miejscu pracy oraz na drodze. Organizacja Safety Day jest oferowana przez firmę zajmującą się szeroko pojętym BHP. Firma działająca w branży BHP posiada odpowiednio wykwalifikowaną kadrę, która posiada doświadczenie oraz odpowiednią wiedzę na temat bezpieczeństwa. Podczas trwania Safety Day zapoznaje się pracowników z niebezpieczeństwami mogącymi wystąpić zarówno w miejscu pracy, jak i na drodze. Jednymi z urządzeń wykorzystywanymi na tego rodzaju wydarzeniach są symulatory dachowania oraz symulatory zderzeń. Symulacja dachowania pozwala uświadomić pracowników o możliwych konsekwencjach utraty kontroli nad samochodem, natomiast symulator zderzeń uświadamia kierowców, jak bardzo niebezpieczne w skutkach może być zderzenie czołowe, nawet przy niewielkiej prędkości.


Działanie alkogoogli

Firma zajmująca się bezpieczeństwem drogowym korzysta z różnych urządzeń mających na celu uświadomienie kierowców o niebezpieczeństwach. Urządzenia, które są wykorzystywane w lekcjach pokazowych, obejmują taki sprzęt, jak symulator dachowania, symulator zderzeń oraz alkogoogle. Alkogoogle pozwalają uświadomić kierowców o niebezpieczeństwie związanym z prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu. Są różne rodzaje alkogoogli, które symulują stan upojenia alkoholowego, różnią się jednak od siebie zakresem symulacji promili we krwi. Po nałożeniu alkogoogli można wyraźnie zauważyć zmianę w postrzeganiu polegającą na zaburzeniu poczucia równowagi, spowolnieniu czasu reakcji czy też obniżeniu koncentracji. Na początku uczestnik zajęć prowadzonych na temat bezpieczeństwa drogowego jest proszony o wykonanie kilku zadań, a następnie o ich powtórzenie z nałożonymi alkogooglami. Alkogoogle pozwalają na doświadczenie tego, jak duży wpływ na organizm ma obecność alkoholu we krwi, co powinno uświadomić kierowcom jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem.


Przeciwwskazania do skorzystania z symulatora

Symulator dachowania pozwala osobie, która znajduje się w środku konstrukcji, na doświadczenie dachowania samochodu w całkowicie bezpiecznych warunkach. Atrapa samochodu obraca się wokół własnej osi imitując wypadek dachowania. Często w środku takiego symulatora mogą znajdować się luźno leżące przedmioty, żeby jak najbardziej oddać realizm faktycznego wypadku z dachowaniem. Symulacja dachowania jest co prawda przeprowadzana w całkowicie bezpiecznych warunkach, jednak nie jest zalecana dla każdego. Z stymulatora dachowania nie powinny korzystać młodsze dzieci, z oczywistych względów. Symulator dachowania nie jest polecany także osobom mających jakieś problemy zdrowotne, jak na przykład problemy z sercem lub krążeniem albo klaustrofobię. Rzecz jasna skorzystanie z symulatora dachowania nie ponosi za sobą żadnych konsekwencji zdrowotnych, ponieważ cała procedura jest przeprowadzona w bezpiecznych warunkach. Dla niektórych osób jednak znajdowanie się w odwróconej pozycji nie jest wskazane ze względów chociażby zdrowotnych.


Jak wygląda korzystanie z symulatora dachowania

Symulator dachowania, jak łatwo się domyślić, jest specjalnym rodzajem urządzenia, które pozwala osobie na doświadczenie dachowania wewnątrz samochodu. Symulator dachowania jest specjalną konstrukcją, której działanie polega na tym, że obudowa samochodu obraca się wokół własnej osi. Symulacja dachowania wygląda w taki sposób, że do wnętrza konstrukcji wpuszcza się określoną liczbę osób, w niektórych symulatorach są to dwie osoby, w innych można wpuścić nawet do pięciu osób. Część konstrukcji z pasażerami w środku zaczyna obracać się wokół własnej osi imitując dachowanie samochodu. Ponadto we wnętrzu samochodu mogą znajdować się różne drobne przedmioty, żeby jeszcze bardziej oddać realizm sytuacji, w której samochód znajduje się w odwróconej pozycji. Atrapa samochodu znajduje się na specjalnym stelażu, który umożliwia obracanie ruchomej części symulatora dachowania. Symulacja dachowania jest przeprowadzana w całkowicie bezpiecznych warunkach, pozwalając osobom będącym w środku symulatora na doświadczenie sytuacji dachowania samochodu.